У виставці представлені обрядові маски та костюми, фото з бекстейджу, а також відеоуривки з фільму.
У Національному музеї народної архітектури та побуту до свята Івана Купала відкрили виставку «Додому до Памфіра» за мотивами фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука. Про це повідомляє Мінкульт.
«Українські Православна та Греко-католицька церкви на своїх Синодах ухвалили рішення про перехід на григоріанський календар з 1 вересня. Тепер настає правильне святкування Івана Купала – 23 червня: тоді весь світ святкує день літнього сонцестояння. В Україні це Івана Купала, традиційно дуже містичні день і ніч. Саме з 23 на 24 червня ви зможете знайти свою долю, пустивши вінок по воді, відшукати квітку папороті та здійснити своє бажання, перестрибнувши через багаття», – зазначила директор Музею просто неба в Пирогові Оксана Старак-Повякель.
Програма святкових заходів передбачала, зокрема, майстер-клас із плетіння вінка – невіддільного атрибута цього свята. Науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту Вікторія Філь зауважила, що від самого ранку дівчата йшли в поле збирати свіжі квіти.
Головним було оминути отруйну рослину, наприклад дурман. Також у вінок не брали лікарські рослини, а вплітали ромашки, волошки, руту, м'яту, чебрець, колоски та барвінок.
На локації «Карпати» у традиційній гуцульській ґражді презентували виставковий проєкт «Додому до Памфіра», що зібрав атрибути іншого містичного свята – Маланки, навколо якого розгортаються дії в стрічці «Памфір». Тут представлені обрядові маски та костюми, фото з бекстейджу, а також відеоуривки з фільму.
«У фільмі – чиста компіляція Маланки з трьох населених пунктів – це Белелуя, Вашківці, Красноїльськ. Багато елементів зробили народні майстри, художники-декоратори, зокрема Володимир Чорний, який, як і наш піротехнік Олександр Суворов, загинули на фронті. Праця, яку вони вклали, залишиться тут, із нами. Вони творили для добробуту своєї держави, і в цьому є та суверенність, яку ми хочемо берегти, бо в ній закладена наша ідентичність», – розповів режисер фільму Дмитро Сухолиткий-Собчук.
Нагадаємо, музей-майстерня І. П. Кавалерідзе на честь Дня кримськотатарського прапора продовжила виставку TOPRAQ (Земля) до 2 липня 2023 р. На виставці представлені рідкісні літографії та гравюри європейських авторів XIX ст., колекція унікальних старовинних мап 18 та 19 ст., сучасна скульптура Леонори Янко та інше.
__________________________________________________________________________________________________