Протягом трьох днів у Червонограді перебували італійські волонтери, які купили для України більше десяти автомобілів, а також передали великі обсяги іншої гуманітарної допомоги – воду, генератори, установки для очистки води, медикаменти, гігієнічні та санітарні засоби тощо. Переданий італійцями транспорт тепер слугує у червоноградській та соснівській міських лікарнях, а також пішов на допомогу 47-й окремій механізованій бригаді, медичному батальйонові «Госпітальєри», 24-й механізованій бригаді, бригаді НГУ «Азов», військовим частинам Т0200 та Т0410, 33-й окремій механізованій бригаді, мінометній батареї НГУ. Військовим їх доставили волонтери громадської організації «Фундація розвитку і стратегічних змін».
Дружбу з доброчинцями з міста Мантова ще на початку війни налагодила червоноградська волонтерка Тетяна Положевець, яка мала контакти з Іриною Фіялковською та Ольгою Хомяковою, українками, які там проживають. А вже через них – з іншими нашими співвітчизниками в Італії та італійцями, які глибоко перейнялися тим, що росія пішла агресією в Україну.
В сутності цих жертовних людей – допомога цивільному населенню, яке опинилося в біді. Влітку і восени 2022 року до цього активного благодійного українсько-італійського товариства долучився гуманітарний штаб Червоноградської міської ради, депутат міської ради Сергій Якимчук та ексдепутат Олег Мусій, заступник міського голови Володимир Коваль та ексзаступниця Надія Земницька.
– У Червоноград нас мало приїхати п’ятеро, але через поважні причини двоє не змогли. Сьогодні в Україні лише Baccetti Milko, Ірина Фіялковська і я, – розповів Luca Iotti. – Ми є волонтерська організація Bambini nel Deserto, це означає «Діти в пустелі». Організації 23 роки, це волонтери зі всіх регіонів Італії, є 60 членів, плюс ще 20 людей.
Поки не почалася війна в Україні, ми працювали з 18 країнами Африки і втілили в життя більш як 500 різних проектів.
Коли почалася війна, ми зібрались із іншими волонтерськими організаціями і почали думати, як допомагати Україні. Через місяць вже поїхали в Польщу, щоб передати вам ліки, санітарні засоби. На допомогу Україні нам пожертвував кошти один з найбільших банків Італії. Вони дуже задоволені, що завжди звітуємо, на що вони витрачені. А нам, відповідно, такі звіти надають наші партнери в Україні.
Таким чином нам вдалося купити 12 автомобілів для України.
Сьогодні ми доставили в Україну шість установок, які у майбутньому дозволять зекономити гроші на дезинфікуючих засобах, а також переводять воду в питну. Їх передаємо в медичні установи Червонограда, Соснівки та Сокаля. До кожної є ще генератор, щоб у разі чого, вони змогли працювати автономно.
Благодійні організації мають допомагати цивільному населенню. Який я гордий, що хоч на краплинку допомагаю Україні! – сказав Luca Iotti. А ще додав, що любить Червоноград, був вже з ним знайомий, бо доглядальниця його тата є із села неподалік.
Програма перебування італійських волонтерів в нашому місті була дуже насиченою. Насамперед вони зустрічалися з міським головою Андрієм Залівським, який висловив їм велику вдячність за допомогу Україні. Також відбулася зустріч у міській раді за участі волонтерок, які співпрацюють із італійцями, Тетяною Положевець та Надією Земницькою, начальником відділу охорони здоров’я Червоноградської міської ради Мирославом Пущиком, заступниками міського голови Миколою Мисаком, Володимиром Ковалем. Треба сказати, що Володимир Коваль увесь час у вирі волонтерських справ, їх координує. Зокрема, з волонтерами, депутатами міської ради з гуманітарною місією постійно буває у військових.
Також італійські гості відвідали медичні установи Червоноградської громади, зустрічалися з їх керівниками, фахівцями, побували у відділеннях. Побували у сокальській лікарні, в державному підприємстві «Львіввугілля», зустрічалися із військовими, працівниками і відвідувачами Терцентру, волонтерами громадських організацій «Фундація розвитку і стратегічних змін» та «Еко Милосердя».
Насиченою була і культурна програма – це екскурсія старою частиною Червонограда, подячний концерт у Червоноградському Народному домі, відвідування музеїв писанкарства імені Тараса Городецького та державного підприємства «Львіввугілля», Центру кераміки Уляницьких. Частували гостей кафе «У Гочі», «Лабіринт» та їдальня «Еко Милосердя».
Найбільше потрясіння волонтерів з Італії чекало на Бендюзькому цвинтарі на Алеї Героїв, де поховані загиблі у війні з російським агресором Воїни. Їх вразило велике число наших земляків, полеглих за територіальну цілісність і суверенітет України. Тут вони поклали квіти і помолилися за вічний спочинок Героїв.
– Ми дуже раді вітати вас в Україні, міський голова це теж підкреслив, – сказав при зустрічі з італійськими волонтерами у Червонограді заступник міського голови Микола Мисак. – Велика вдячність за вашу допомогу. Все, що зараз переживаємо – це велике випробування, яке ми ніяк не очікували. Якби не допомога усього світу, Україна навряд чи би вистояла. В цій допомозі нема дрібниць.
Богу дякувати, в нас спокійно, тому усі зусилля спрямовуємо на підтримку української армії та переселених осіб з територій, де тривають бойові дії. В цій роботі основне навантаження лягло на Надію Земницьку та Володимира Коваля. Це насамперед забезпечення військових транспортом, яке гостро стоїть з початку війни. Тепер ще одна проблема – це якість води в районах, які постраждали від підриву Каховської ГЕС. Тому сподіваємося на продуктивну співпрацю з вами і надалі, – сказав Микола Мисак, звертаючись до добродійників із Італії.
Він також подякував волонтеркам Ірині Фіялковській та Тетяні Положевець за наведені контакти і гуманітарну місію, які вони на себе взяли.
У подарунках для італійських волонтерів були вишиті сорочки, чорна кераміка, пам’ятні монети «Місто-Герой Охтирка» та «Місто-Герой Волноваха», марки від «Укрпошти», подяки, а також відзнака «Волонтер України» для Ірини Фіялковської. Пані Ірина каже, що їй здається, що як волонтер для української Перемоги робить ще мало і готова душу віддати, аби війна якнайскоріше закінчилася.
Італійські та українські волонтери продовжать співпрацю для Перемоги України в російсько-українській війні.