Школи Львівщини залучені у проєкт комп’ютеризації та інноваційної освіти.
Ще два нові кабінети інформатики з’явилися у школах Львівської області. По 16 ноутбуків та проєктори з екранами у понеділок, 28 жовтня, отримали дві гімназії міста Шептицький. Минулого тижня подарунки – комплекти комп’ютерного обладнання, приймали чотири заклади освіти Дрогобиччини. Облаштувати шкільні кабінети сучасною технікою вдається школам-учасницям українсько-тайванського проєкту інноваційної освіти та комп’ютеризації «Leave no one behind partnership». У Львівській області в рамках проєкту техніку планують передати у 57 закладів освіти.
Поки команди учнів розробляють власні ідеї бізнесу у таборах підприємництва та інновацій, за ще одним освітнім напрямом проєкту, двадцять вчителів інформатики із Львівщини підвищують кваліфікацію в Українському католицькому університеті. Після успішного завершення навчань школи – учасниці проєкту отримують техніку. Ноутбуки, проєктори з екранами, набори робототехніки, нещодавно привезені із Тайваню та призначені виключно для роботи школярів під час уроків інформатики.
«Сьогодні команда проєкту «Не залишити нікого осторонь» знову у школах Шептицького. У вересні ми провели табір підприємництва та інновацій для старшокласників і познайомилися із активними місцевими вчителями та завзятими учнями. Це вже 22 школа, якій в рамках українсько-тайванського благодійного проєкту передаємо техніку для комп’ютерного класу. Приємно, що маємо можливість подарувати двом гімназіям 32 ноутбуки і проєктори з екранами. Загалом прагнемо облаштувати близько сотні комп’ютерних класів у школах Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей», – пояснила координаторка проєкту «Leave no one behind partnership» Уляна Пак.
Сучасні технології дають нові можливості вчителям та учням. Кожен учасник – вчитель або учень – зможуть бути наставниками для колег чи однолітків. Інноваційні знання допоможуть творити нові спільноти – наголошує команда проєкту.
«За допомогою інструментів, які використовуються в реальному бізнесі, ми розвиваємо в учнів інноваційність, дизайн мислення. Хочемо показати їм, що в житті варто діяти нестандартно, раціонально, підприємливо», – поділився тренер таборів, асистент кафедри прикладної економіки та бізнесу факультету прикладних наук УКУ Максим Коляда.
Руслана Верескун, директорка гімназії №2 Червоноградської міської ради розповіла, що після дводенного тренінгу діти захопилися тематикою підприємництва. Адже цьому не навчають у школах.
«Ми в місті єдина школа, яка запровадила STEM уроки із 5 класу. Щоб моделювати, створювати нове – необхідні техніка. Наші діти багато досягли, участь у проєкті всіх надихнула. А сьогодні гімназія отримала комп’ютери, яких нам дуже бракувало», – акцентувала Руслана Верескун.
Впродовж кількох місяців для школярів Львова команда проєкту організує ще понад десяток таборів підприємництва та інновацій. Далі тренери вирушать на Полтавщину. У закладах освіти Івано-Франківської області табори вже відбулися, і школи Прикарпаття отримали 224 ноутбуки та проєктори з екранами.
Проєкт інноваційної освіти та комп’ютеризації «Leave no one behind partnership» охоплює три області: Львівську, Івано-Франківську та Полтавську. Його реалізує громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум» за підтримки Тайваню та за сприяння Миколи Княжицького.
«Ми намагаємося створити умови для якісного навчання у містах та у віддалених гірських громадах. Нам важливо, щоб повсюди діти добре вчилися, добре мислили. Ми їх вчимо бізнесу, прийняттю рішень, роботі із штучним інтелектом. А після завершення навчання школи комп’ютеризуються. Це фантастичний благодійний проєкт, спрямований на розвиток української молоді. Ми вдячні народові та урядові Тайваню за підтримку. Особливо важливою вона є у час війни. Нам важливо, щоб українці залишалися в Україні і були конкурентоспроможними у світі», – пояснив він.
___________________________________________________________________________________________________