Цікаві ігри та конкурси на природі для дорослих
Корпоративні вечірки, та інші заходити, проводяться з багатьох приводів – день народження фірми, відкриття філії, святкування спільних свят тощо.
Щоб захід сподобався співробітникам та приніс користь колективу, він має бути цікавим та веселим, а також мати продуманий сценарій. У цьому допоможе проведення різноманітних цікавих конкурсів.
Ми зібрали підбірку різних конкурсів на різні тематики відштовхуючись від пори року: літо, осінь, зима, весна.
Початок заходу
«Останній герой»
Започаткувати захід можна як у дитячому піонерському таборі – з побудови – це заінтригує, організовує та змотивує людей. На «лінійці» керівник вимовить коротку вітальну промову, розділить співробітників на 2-4 команди та довірить підняття прапора. З дитинства це була дуже відповідальна місія підняти прапор. Повірте, у дорослих людей це почуття збереглося.
Усі підготовчо-установчі роботи краще провести у вигляді конкурсів. Оцінюється як швидкість виконання завдання, а й якість результату. Важливо всім команд створити однакові умови, щоб не виникали розбіжності.
Готуємось до пікніка. Запропоновані конкурси.
- Встановити намети
- Розпалити багаття. Нехай їх буде стільки скільки команд.Головне – дотримуватися елементарної обережності.
- Приготувати багаття за відведений час.Наприклад, одна команда варить юшку, друга – суп із тушонки, третя готує щось м’ясне, наприклад, шашлики.
- Сервірувати стіл за правилами похідної трапези.
Питання відповідь
Чудовий конкурс-гра, який вимагатиме зовсім невеликої підготовки, але забезпечить масою позитиву та гарного настрою.Ця розвага буде доречною в той момент, коли учасники трохи розслабляться.
Суть гри досить проста: ведучий читає питання учасникам з одного виду карток, а учасники відповідають, читаючи відповідь з інших карток. Уся фішка в тому, що питання та відповіді спеціально підбираються досить відверті або, можливо, навіть вульгарні.
Зразкові питання:
- Ви любите секс по телефону?
- Чи були ви помічені у крадіжці?
- Чи подобаються вам лисі чоловіки (жінки)?
- Чи часто ви миєтеся?
- Ви любите себе?
- Чи можна поцілувати вас?
- Чи часто ви займаєтесь сексом?
- Чи вистачає у вас сил відмовитись від випивки?
- Ви садомазохіст?
- Чи часто ви ходите голим по дому?
Зразкові відповіді:
- Якщо ніхто не бачить.
- Тримаюсь з останніх сил.
- Це моя слабкість.
- Тільки в бікіні та панчохах.
- З дитинства.
- Тільки у сильному похмілля.
- Тільки це й надає мені сили.
- У вас навчився (навчилася).
- І пишаюся цим. Я в цьому маніяк.
Зрозуміло, що рівень відвертості питань обирати потрібно залежно від того, як добре знають всі один одного в компанії.
Літні конкурси для веселої компанії на природі.
«Гаряче холодно»
Чудовий конкурс, знайомий усім ще змалку.Але, зрозуміло, що у дорослій компанії дітей немає, а тому йдеться про її модифіковану версію.
Найкраще проводити в той момент, коли шашлик нанизаний і покладений на мангал, а часу до його готовності ще багато.Тоді ведучий, який передбачливо сховав увесь алкоголь поблизу, пропонує знайти його за принципом «гаряче-холодно».Тобто коли граючі наближатимуться до заповітної схованки, то отримуватимуть усні підказки «тепло», «ще тепліше», «зовсім тепло».Але якщо пошуки заведуть їх зовсім в іншому напрямку, то тоді звучатимуть фрази «холодно», «холодніше», «зовсім холодно», «замерзаємо».Коли ж учасники безпосередньо дістануться місця призначення, то почують слова «гаряче», «гаряче», «зараз обпалитеся», «обпеклися».
Призом, звичайно ж, будуть знайдені напої, які можна буде одразу ж і вжити.
«Вибивали»
На галявині малюють або огороджують квадрат, розміром 10 х 10 м, у кутках якого стоїть по одному учаснику конкурсу з м’ячиком у руках. У центрі квадрата кладеться обруч, куди заходить 5-й гравеців( або більше за бажанням).
За свистом ведучого, гравці по кутах починають по черзі кидати м’ячик у центральних учасників; вони, у свою чергу, всіма силами намагаються уникнути влучення м’яча по ним.
Дозволяється: нахилятися у різні боки, присідати, підстрибувати, але не залишати коло. Той, кому вдалося потрапити до живої «цілі», займає його місце.
«Робінзони»
Охочі брати участь у конкурсі для веселої компанії розбиваються на пари, завдання кожної з яких — побудувати собі надійне житло з природних матеріалів (гілок, листя тощо). Це може бути курінь, вігвам, не особливо важливо, головне, щоб захищало від вітру та дощу.
Часу виділяється десь 10-15 хв., потім будова оцінюється шляхом овацій (гучних чи не дуже), виявляючи, в такий спосіб, найкраще житло. Їх потім можна задіяти для гри з дітьми або для ночівлі всієї компанії.
«Поцілунки»
Цей конкурс для учасників обох статей. Ведучий, обійшовши чоловічу половину компанії, призначає кожному з хлопців одну з літер, а групі дівчат для кожної — число.
На невеликій відстані від гравців, сидячи на траві (пледі, пеньку) розташовується ведучий. Він голосно вимовляє літерно-числове поєднання, наприклад, К6.Дівчина з числом 6 повинна швидко підбігти до ведучого, щоб поцілувати його в щоку. У той же момент чоловік, який почув літеру «К», повинен швидко перехопити дівчину на бігу і після цього чмокнути в щічку.
Якщо він не встигає цього зробити, стає ведучим. Веселімося з друзями.
«Водний бій»
Для кожного, хто бажає взяти участь у конкурсі для веселої компанії, необхідно підвісити на дереві пляшку, наповнену водою.
Потім по черзі, за певний час учасники із зав’язаними очима повинні за допомогою великої палиці бити ємність із водою доти, доки вся рідина не виллється.
Попередньо учасника потрібно розкрутити навколо своєї осі, щоб дезорієнтувати трохи. Той із учасників, хто витратить меншу кількість часу на це «завдання», стане переможцем та володарем призу.
«Кам’яна гірка»
Учасники конкурсу розбиваються на команди із рівним числом осіб: десь по 5-6. Перед кожною командою ставиться завдання: спорудити кам’яну башту.
Ведучий дає сигнал, і гравці приступають до пошуку каміння, щоб збудувати з них башту. Складність конкурсу в тому, що будівництво відбувається за допомогою босих ніг без використання рук.
Через п’ять хвилин підбиваються підсумки, чия споруда найвища – та команда вважається переможцем.
«Твістер на траві»
Твістер – чудова гра, знайома всім. Тільки навряд чи хтось замислювався, що в неї можна грати не лише вдома, а й на м’якій молодій траві.
Для цього навіть не потрібно привозити готове ігрове поле, його можна зробити прямо на місці.
Для виготовлення знадобляться трава та аерозольна фарба корисних кольорів. Її через круглий трафарет наносять на траву і дають висохнути. І ось уже все готове для веселої та задерикуватої гри.
Така розвага допоможе розігнати алкоголь і не дасть сильно сп’яніти. Але найголовніше, що всі учасники отримають море позитивних емоцій та пікантних фото.
«Дружні багаття»
Проводиться, якщо хоча б двоє колег грають на гітарі. Розводять по одному багаттю на кожну команду, учасники якої розсідаються довкола. Завдання команд – згадати якнайбільше пісень – піонерських, ліричних, туристичних, бардівських. Щоб бал було зараховано, потрібно під гітарний акомпанемент заспівати один куплет та приспів. Підрахунок ведеться спільно.
«Смачні напої »
Потрібно заздалегідь запастися кількома (до 10) видами компоту – яблучного, вишневого, персикового, чорничного, смородинового і так далі, а також безліччю одноразових стаканчиків. Учасникам зав’язують очі та пропонують до смаку визначити, з чого зварений кожен компот. Перемагає той, хто жодного разу не помилився у визначенні. 500 мл кожного напою вистачить на 10 учасників.
«Гусеничні біги»
Усі охочі діляться на дві команди. Позначають дві траси – розставляють кеглі (можна замінити гілочками або палицями), які “гусениця” обходитиме “змійкою”. При цьому всі учасники обома руками тримаються за попереднього гравця, і всі, крім першого, зав’язані очі. Перемагає команда, яка прийшла до фінішу першою і збила найменшу кількість кеглів.
«Навантажувальна естафета»
Потрібно дві команди з парним числом гравців для зручності розбиття на пари. Визначається дистанція «навантаження», наприклад, 10 метрів. У парі один учасник – “тачка”, а другий – “вантажник”. Перший стає на руки, а другий тримає його за ноги так, щоб тіло було у горизонтальній площині. Саме в такому положенні парам потрібно буде якнайшвидше пройти дистанцію і повернутися назад, передавши естафету наступним у команді.
«Гонки моноциклів»
Учасники поділяються на команди з кількістю гравців, кратним трьом. Кожній трійці потрібно буде пройти певним чином усю дистанцію і, повернувшись назад, передати естафету наступному тріо. Додаткові атрибути: два міцні волейбольні м’ячі. Один із гравців стає на м’яч і так перекочує його ногами, двоє інших повинні підтримувати його з обох боків під лікті. Назад потрібно нести м’яч бігом.
«Гра «Паровозик з перешкодами»
1 етап гри.
Між деревами на висоті 30-40 см натягніть мотузку зигзагами. Усі учасники свята стають у паровозик один за одним, тримаючись за талію. Під музику перший гравець починає рух дрібними кроками, вибираючи складний маршрут. Потрібно переступати через мотузку, обходити навколо дерева, і таке інше. Це просто весело, особливо якщо учасників понад п’ять.
2 етап гри.
Одного з гравців відводять убік та щільно зав’язують очі хусткою. У цей час мотузку треба прибрати, та потім підвести його до початку маршруту. А тепер ведучий нагадує, як треба підняти ногу, скільки пройти кроків, куди повернути. Гравець виконує команди, думаючи, що мотузка залишилася дома і старанно долає неіснуючі перешкоди. Спробуйте це весело!
«Підступна їжа»
Для проведення нічого не потрібно готувати заздалегідь. Весь необхідний інвентар і так буде у вас із собою. У хід підуть одноразові стаканчики та пластикові пляшки, а також різні закуски з тих, що візьмете із собою на пікнік (чіпси, сухарики, горішки, попкорн).
Конкурс можна проводити двома способами. У першому випадку, які змагаються повинні пересипати солоні горіхи або грінки у пластикову пляшку, використовуючи лише одну руку. Розсипати закуску зі зрозумілих причин не можна, та й просити допомоги у присутніх також заборонено. Той, хто впорається із завданням раніше і краще за інших, оголошується переможцем.
Другий варіант конкурсу практично нездійсненний, але дуже забавний. Тут у пластикові стаканчики насипаються чіпси чи солоний попкорн. Цей незвичайний вантаж ставиться на носки взуття, що беруть участь. Мета конкурсу полягає в тому, щоб пройти зі стаканчиками дистанцію розміром 3 м, наприкінці якої стоятиме келих з пивом, яке потрібно випити та закусити принесеною смакотою. Тільки ось притримувати руками стаканчики або спеціально кріпити до взуття або ніг заборонено.
У конкурсі виграє той, хто першим і без втрат пройде усі етапи. Якщо із завданням ніхто не впорається, то втішним призом знову-таки стане пиво та закуска. Веселощі та азарт тут точно забезпечені.
Осінні конкурси для веселої компанії на природі
«Обід – за розкладом»
У конкурсі для веселої компанії можуть брати участь кілька команд із трьох осіб. Командам вручається якийсь овоч чи фрукт (морква, яблуко). Перші учасники команд повинні швидко почистити овоч/фрукт, другі подрібнити на тертці, і треті з’їсти. Та із команд, яка зробила всі маніпуляції за менший час, отримує приз.
«Райдужна природа»
На вигляд нескладний конкурс, однак, щоб виконати всі умови, доведеться постаратися. Учасники розбиваються на команди з рівним числом людей. За сигналом ведучого всі біжать шукати предмети всіх кольорів веселки (червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий). Це можуть бути будь-які предмети: камінці, шматочки скла, листочки, гілочки тощо. Знайшовши всі фрагменти, команда має скласти із них райдужний спектр. Хто впорається із завданням першим, стає переможцем. І восени можна провести чудовий час на природі
«Хмиз для багаття»
Правила досить прості: потрібно за певний проміжок часу (напр.: дві-три хвилини) зібрати якнайбільше хмизу для багаття. Переможцем призначається той, чий оберемок гілок виявиться найбільшим. Після закінчення конкурсу весь хмиз можна згрести в одну купу і розвести величезне, жарке і веселе багаття, поєднавши, таким чином, приємне з корисним.
«Найкращий шеф-кухар»
Відпочинок на пікніку передбачає не лише активні ігри, а й смачну та гарну їжу. Цей конкурс розрахований на виявлення креативу у присутніх. Отримавши шампур та невеликий набір продуктів, кожному учаснику дається шанс за допомогою власної уяви, створити найбільш апетитний та яскравий шашличок, вигадавши свою страву назву. За кожен шедевр голосуватимуть усі присутні, визначивши таким чином переможця.
«Служба доставки»
На початку конкурсу ведучий говорить про те, що сьогодні проводиться конкурс на найкращу та найшвидшу службу доставки.Для цього всім присутнім пропонується об’єднатись у дві або більше команд (залежно від загальної кількості).Команди вишиковуються в шеренги паралельно один одному.
При цьому учасники команди мають дивитися один одному у спину. Далі ведучий говорить про те, що сьогодні кожній команді необхідно доставити лише одну пляшку пива, передаючи її від останнього учасника до першого. Але при цьому руками пляшку чіпати не можна, а можна передавати лише затиснувши її між колін.
Переможе та команда, яка швидше за своїх суперників, не втрачаючи вантаж, впорається із завданням. Переможці отримають усі пляшки пива, які брали участь у конкурсі. Найкраще брати для розваги пластикову тару по 1 л або 1.5 л.
«Збір врожаю»
Проводиться в тих місцях, де можна набрати достатньо шишок. Для проведення конкурсу знадобляться два тази та два відра попередньо зібраних співробітниками шишок (по одному на команду). Весь колектив поділяється на дві рівні команди. Після сигналу ведучого учасники закидають шишки у свій таз, беручи по одній. Перемагає команда, яка збере більший урожай.
«Листкова творчість»
Найкраще підійде для невеликих творчих компаній, які вирішили провести свято у листяному лісі. Команд може бути кілька, а виконуватимуть вони завдання зі складання кращої композиції з квітчастого листя. Командам дається певний час (близько 30-40 хвилин), за який вони повинні самостійно зібрати матеріал та зробити ікебану.
«Затяті туристи»
Дві чи три команди спільно готуватимуть будь-яку страву без підготовлених продуктів. Використовувати можна тільки те, що знайдуть на околицях. Додатково учасникам видається інвентар – ножі, посуд, приправи, а вода видобувається самостійно. На конкурс бажано відвести щонайменше годину. Оцінюються смакові якості страви, її подача та, звичайно, винахідливість учасників, а також швидкість спільної роботи.
«Травники»
У цьому конкурсі можуть брати участь дві чи більше команд. Завдання перед гравцями ставиться таке – за короткий час (не більше 20 хвилин) знайти та зібрати якнайбільше різноманітних рослин та грибів, які ростуть неподалік. Отримують за кожне найменування за одним балом. Необхідно обов’язково знати назву рослини та надати суддям її частину (листок, квітка, гриб), інакше бали не зараховуються.
«Тарзан»
Це командна гра, яка дозволить позмагатися у влучності учасників. Усі діляться на парну кількість команд по п’ять гравців у кожній. Попередньо потрібно спорудити дві пари гойдалок – «тарзанок». Усі гравці одержують по 25 шишок (5 спроб на кожного). Розгойдуючись на гойдалках, необхідно закинути якнайбільше шишок у ціль (каструля, таз), використовуючи свої спроби і передаючи естафету наступному.
«Збирачі плодів»
Як плоди виступатимуть знайдені гравцями шишки. Для конкурсу потрібні кілька коробок середнього розміру (40’60’60 см) – по одній на команду. Коробки підписують і за сигналом ведучого розпочинають конкурс. Він полягає в тому, щоб знайти і зібрати якомога більше шишок, щоб повністю заповнити коробку. Перемагає та команда, яка зможе зробити це найшвидше.
Зимові цікаві конкурси для великої компанії.
«Снігові стрільби»
Можна грати як командами, і влаштувати індивідуальні змагання. Вибирається кілька дерев приблизно одного діаметра – окремо на команду. За сигналом ведучого учасники починають ліпити сніжки та кидати у дерево. Перемагає та команда (або гравець), який зміг більше разів потрапити в дерево. Час на стрілянину – 1 хвилина в командному варіанті, 3 хвилини – в індивідуальному.
«Лижні гонки»
Індивідуальне змагання на звання найшвидшого та спритнішого лижника. Трасу для гонок готують заздалегідь – відзначають прапорцями, влаштовують мішені, які потрібно вибивати, ховають у позначеному за допомогою загадки місці приз та інше. На кожного учасника потрібно приготувати лижі, тож про змагання сповіщають заздалегідь.
«Естафета»
Команди по 4 особи. На кожну видаються санчата. З’їжджаючи з підготовленої та оформленої заздалегідь гірки, перший повинен потрапити у ворота (дві палиці на відстані 2 м) і, повернувшись, передати наступному сані. Другий гравець, з’їжджаючи, збирає встановлені на шляху прапорці. Третій повинен потрапити сніжком у ціль, а четвертий – закинути кільця на ціпок посередині траси.
«Художнє ліплення»
Декілька команд по 3–5 осіб змагаються в умінні ліпити Снігову бабу. Кожна вибирає собі ділянку галявини/лісу, де братиме сніг та інші компоненти для ліплення. Так як оцінюється в цьому конкурсі не стільки швидкість, скільки естетика снігового творіння, то прикрашати Бабу потрібно ретельно, використовуючи гілочки, шишки, кору та інше. На виконання приділяється година часу.
«Чоловічі забави»
Використовують у чоловічому колективі. На снігу окреслюють вугіллям коло діаметром 5 м. У коло заходять усі учасники (6–10 осіб). Завдання кожного виштовхнути за кордон решту, залишившись переможцем. При цьому потрібно стояти на одній нозі, другу тримаючи рукою, а друга рука ховається за спиною. учасник, що впав, штовхнув іншого рукою, учасник, що став на обидві ноги, вибуває.
Весняні цікаві конкурси для веселої компанії.
«Бадмінтон»
Це не повноцінний бадмінтон, а його весняна командна версія на швидкість. Дві команди по 4-6 учасників вишиковуються в колонку перед стартом. Перші гравці одержують ракетку та повітряну кулю і за сигналом ведучого доходять з ним, утримуючи за допомогою ракетки в повітрі, до позначеного фінішу. Назад – просто бігцем. Другі, приймаючи естафету, вже котять кульку по землі, треті – аналогічно першою і так далі.
«Віночки»
Краще проводити в лісі, де густий підлісок та безліч квітів. Учасники повинні будуть найшвидше сплести найкрасивіший вінок із підручних матеріалів. У кожній команді – чоловік та жінка. Він збирає квіти, а вона займається безпосередньо плетінням. Можна ускладнити завдання, доручивши кожному сплести вінок для партнера.
«Пошуки призу»
На обмеженій території лісі розвішується безліч (щонайменше 50) повітряних куль, всередину яких вкладено записка. На одній записці написано «Головний приз», на іншій «Втішний приз», а на решті «Вдалих пошуків!». Як головний приз – перша порція шашлику в одноосібне володіння, а втішний – морозиво або пиріжок.
«Капелюх королю! »
Дві команди одночасно починають боротьбу за звання найкращої капелюшної команди. Для цього їм необхідно спорудити подобу людської постаті з того, що було знайдено у лісі – це будуть «королі». Головна умова для команд – у кожного короля обов’язково має бути головний убір – капелюх чи корона. Виграє найшвидша і найкреативніша команда, чий капелюх найцікавіший.
«Даєш волю папугам! »
Потрібно вибрати чотири – п’ять дерев, що стоять навкруги неподалік один від одного. Вони символізуватимуть прути клітини, в якій сидять 4 «папуги» – команда учасників. Горизонтально на рівні метра над землею навколо дерев натягують мотузку, над якою гравцям потрібно залишити «клітину». Перемагає команда, яка змогла залишити коло саме над мотузкою, не зачепивши її.
«Пустотливі ручки»
Конкурс добре піде вже у добре «підігрітій» компанії. Взяти участь у ньому пропонується лише чоловікам, які мають стати попарно спиною один до одного. Після цього кожному з них вручається спеціально підготовлений інвентар (палиці з пофарбованим червоним кольором верхівкою та шматочки наждакового паперу). Після того, як усі зайняли потрібні позиції та отримали ігрові атрибути, ведучий дає сигнал, що попереджає про початок змагання. І в цей момент учасники мають на швидкість зчищати виданими шкірками червону фарбу. Переможцем стає той, у кого ручки виявляться більш «пустотливими», тобто той, хто раніше впорається. Сміх зі сльозами на очах усім буде забезпечений.
Конкурс «Красномовність»
Оголошується перерва для нових тостів і після паузи на фуршет знову продовжується конкурсна програма. За столом можна провести конкурс “Красномовність”. Ведучий оголошує тему, наприклад, «корпоратив на природі – це…» і по черзі доповнюють різними поняттями: корпоратив на природі – влітку, з шашликами, поїздка на природу. За кожну нову відповідь – медалька, а приз видається останньому учаснику, який додав ще не визначене визначення корпоративу.
“Влучний стрілець”
Для конкурсу треба зібрати більше шишок. Учасників поділити на команди, мотузками позначити дві цілі. Кожному стрілку видають по три шишки. По черзі вони намагаються потрапити до мети. За влучне влучення гравець отримує медальку. Команда – переможниця отримує сувеніри – призи одного типу.
«Кульгавий пірат»
Беруть участь дві пари гравців. Кожну пару зв’язують мотузкою по одній нозі (ліву в одного і праву – в іншого). Визначається дистанція, яку мають пройти кульгаві пірати. Пара, що пришкандибала першою, отримує призи, решта – медальки.
«Принеси мені»
Усі добровольці поділяються на три команди з однаковою кількістю учасників. Капітанам вручаються списки речей, які команда має зібрати та принести через 5 хвилин. Ось зразковий список: 10 копійок; гребінець; камінь; ремінь від штанів; щось мокре; будь-яку річ жовтого кольору; те, що можна писати; квітка; кору дерева; ножик. Команда, яка зібрала список швидше чи точніше, отримує призи одного типу, решта учасників – медальки.
Конкурс «Як ми провели корпоратив»
Усі присутні розбиваються на кілька команд. Ведучий оголошує завдання: написати оповідання “Як ми провели корпоратив на природі”. Але опис має бути стислим, схематичним, без епітетів. Потім команди по черзі називають одне одному слова — прикметники, які треба вставити у текст. Перемагає команда, яка має найдотепнішу розповідь. Переможцям вручають призи, решті – медальки. Підбиваються загальні підсумки програми конкурсів кооперативу на природі. Три учасники, які набрали максимальну кількість медалек, отримують призи відповідно за перше, друге та третє місце.
Можна приурочити до корпоративу вручення грамот, подяк, а також подарунків тим колегам, які відповідали за шашлики, запечену у вугіллі рибу, смажену на рожні індичку.
Обирайте конкурси саме для своєї компанії та проводьте час весело та незабутньо.