На Львівщині провели моніторинг поверхневих вож в межах байсейну річки Вісла.
Фото умовне
У Львівській області провели червговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну річки Вісла. Його проводили на 23-х затверджених пунктах спостережень у 17 створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну.
Джерело: департамент екології та природних ресурсів ЛОДА
Як зазначили у департаменті, найкраща якість води спостерігалася в р. Завадівці, яка протікає в межах Яворівського району Львівської області. Попри це, за результатами аналізів виявлено високі концентрації фізико-хімічних та хімічних показників якості води у кількох річка.
Йдеться, зокрема, про такі концентрації показників:
-
у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, пестицидів тощо;
-
у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
-
у р. Малехівці в с. Малехів – за вмістом органічних та біогенних речовин;
-
у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
-
у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.
У порівнянні із квітнем 2023 якість води погіршилася в р. Полтві (с. Кам’янопіль), р. Маруньці (м. Винники), р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), а також у створах «с. Старий Добротвір», «с. Літовеж», «с. Забужжя» на р. Західний Буг. Покращення якості поверхневих вод спостерігають у унктах спостережень «р. Рата – с. Межиріччя», «Кийський потік – с. Нестаничі», «р. Західний Буг – с. Амбуків».
Нагадаємо, що на Львівщині відновили ремонтно-будівельні роботи на мостовому переході через річку Західний Буг поблизу села Гайок на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк.
________________________________________________________________________________________________