Програма діє з вересня 2023 року, наразі на ній навчається 22 студенти.
Фото: Studpravka
У Національному університеті «Львівська політехніка» з вересня цьогоріч на базі «Інституту хімії і хімічних технологій» на кафедрі хімічної технології переробки пластмас діє нова освітня програма «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення». Наразі на бакалаврському рівні навчається 8 студентів, а на магістерському – 14. Про це Tvoemisto.tv розповіли доценти кафедри хімічної технології переробки пластмас НУ «ЛП» Наталія Семенюк та Михайло Братичак.
«Курс для бакалаврського рівня складається з загальноосвітніх і професійних дисциплін, таких як: біомехатроніка, конструювання і проектування виробів біомедичного призначення та оснащення для їх формування; моделювання біомедичних систем; технологічні властивості та якість матеріалів ортопедичного призначення та ін. Навчання триває 4 роки. Навчання на магістерському рівні складається з циклу загальної підготовки – менеджмент у виробництві, іноземна мова за професійним спрямуванням та циклу професійної підготовки – біомеханіка людини, дослідження і моделювання протезно-ортезних систем, технологія протезування і ортезування кінцівок та ін. Навчання триває 1,5 – 2 роки», – пояснив викладач кафедри.
Також розповідає, що вступ на бакалаврат відбувається після здобуття загальної середньої освіти за результатами ЗНО, або на основі диплому молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра. До магістратури ж здобувачі освіти зараховуються на підставі диплому бакалавра або магістра.
«Фахівці з даної спеціальності повинні мати не тільки навики розробки, застосування, інженерного супроводу засобів і технологій, спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їх функцій, а також мати достатні навики з медицини і психології, особливо для того, щоб подолати психологічні моменти при роботі з людьми, які потребують протезування та ортезування. Студенти вивчають різні медичні дисципліни, такі як «Анатомія та фізіологія людини», «Патологія та реабілітологія людини», «Функціональна анатомія та патологія опорно-рухового апарату», які необхідні для розуміння потреб пацієнтів, які зазнали ампутацій, у виробах реабілітації та ортопедії, а також для їхньої підтримки на шляху до одужання і повноцінного життя», – додає Михайло Братичак.
Читайте також: На Львівщині відкрили ще один реабілітаційний центр для військових
Наталія Семенюк пояснює, що програма передбачає формування фахових компетентностей за двома професійними лініями:
-
Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення – для навчання використовуються загальнонаукові та специфічні методи досліджень, передбачено поглиблене вивчення і знання перспективних засобів і технологій виготовлення виробів ортопедичного та медико-реабілітаційного призначення, біомеханічних принципів, підгонки, оцінки і налаштування протезно-ортопедичних систем. Студенти вивчають фундаментальні та прикладні основи аналізу, моделювання, проектування, розробки, виробництва, випробування, експлуатації і експертизи, техніко-інформаційного супроводження медичних виробів і біоматеріалів, біоінженерних систем і процесів
-
Біомедичні і ортопедичні матеріали – здійснюється поглиблене вивчення технологічних процесів одержання полімерних матеріалів біомедичного призначення для виготовлення штучних органів, імплантів та біосумісних протезів. Кваліфіковані фахівці зможуть працювати в сферах медицини, зокрема біомедичної інженерії, на виробничих протезно-ортопедичних підприємствах і науково-дослідних установах державного і приватного рівнів, благодійних і реабілітаційних центрах.
«Студенти одержать знання сучасних технологій протезування та реабілітації, дізнаються про розробку, виробництво та практичну реалізацію виробів медичного призначення на належному науково-методичному рівні і відповідно до сучасних умов», – зазначає доцентка кафедри.
Також викладачка додає, що таких фахівців в Україні ще готують у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».
Нагадаємо, що у Львівській області є єдиний заклад, у якому безкоштовно протезують суглоби.
Володимир Федорович
___________________________________________________________________________________________________