Незважаючи на те, що червоний сигнал світлофора вимагає зупинки, існують винятки, за яких водії можуть проїхати на нього. У таких випадках це не буде вважатися порушенням правил дорожнього руху. Детальніше про три причини, які дозволяють водію проїхати на “червоний”, розповість “Дніпро Оперативний”.
Перший випадок – згідно пункту 8.11 Правил дорожнього руху, у разі, якщо водій не може безпечно зупинитися на “жовтий”, він має право продовжити рух навіть якщо загориться червоний сигнал світлофора. Йдеться про ситуації, які трапляються зазвичай взимку, коли через слизьку дорогу різьке гальмування може призвести до ДТП.
Друге правило, яке повинен пам’ятати кожен, – водії спецтранспорту, який виконує невідкладне службове завдання, мають право проїхати на червоний. Для цього їм необхідно увімкнути проблискові маячки та спеціальний звуковий сигнал. У таких випадках водії інших транспортів на дорозі повинні надавати перевагу службовій машині. Остання, у свою чергу, зобов’язана забезпечити безпечний рух.
Остання причина, за якої водій може не звертати увагу на червоний сигнал світлофора – сигнали регулювальника. Якщо на дорозі працює і регулювальник, і світлофор, перевагу необхідно надавати лише сигналам першого. Якщо регулювальний дозволяє рух, авто має право проїхати на червоний.
В усіх інших випадках важливо не нехтувати правилами дорожнього руху. У разі термінової та невідкладної ситуації повинен бути задіяний саме спецтранспорт – поліція, “швидка”.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що ремонт авто в неналежному місці обійдеться у кругленьку суму: нові правила для водіїв. А ще на нашому сайті можна прочитати про те, які продукти не варто вживати перед поїздкою за кермом.