Смішні застільні конкурси на день народження дорослих Смішні застільні конкурси на день народження дорослих, що носять розважальний характер, ефективні в будь-якій компанії. Функціональні обов’язки зазвичай виконує ведучий-тамада, людина з навичками масовика-витівника або організатор застілля – «винуватець» торжества (іменинник). Для мотивації учасників розваги приготуйте якісь призи. Вибирайте смішні, застільні, цікаві конкурси на день народження дорослих.
«Смачне привітання»
Застільний конкурс де кожен гість вимовляє тост пов’язаний з кулінарної темою. Цей конкурс краще проводити протягом усього застілля. Кожен раз коли приходить час тосту гості по черзі виголошують побажання іменинникові на тему їжі. Наприклад: “Бажаю тобі, щоб ти їв чорну ікру столовими ложками”, “Бажаю, щоб ти відчував себе завжди як сир у маслі” і т.д.
«Спиртометр»
Під час бурхливого весільного застілля, в неабияк напідпитку компанії можна провести конкурс на перевірку тверезості присутніх гостей. Для цього вам потрібно закріпити аркуш ватману (зміцнити його слід на висоті 80-ти сантиметрів від підлоги) з намальованим графіком. У лівому нижньому кутку графіка, ви пишете “100%”, а далі, в право вгору йде лінія з відмітками: “90%”, “80%”, “70%” і так до “0%”. Двом-трьом хлопцям видають по різнобарвному маркеру і просять вигнувшись, просунути ззаду між ніг руку з маркером, і накреслити від позначки “100%” лінію вгору, щоб дізнатися ступінь сп’яніння даної людини. Так як хлопці хочуть показати, що вони не дуже п’яні, то будуть намагатися малювати лінію чим вище.
«Не пролий краплю»
Гості за столом передають по колу фужер, в який кожен підливає по трохи різні алкогольні напої. Той хто переллє цей фужер через край, повинен буде випити весь його вміст. Домовтеся на початку конкурсу, щоб тi хто перші наливають НЕ нахабнішали і не лили від душі, знаючи напевно, що їх не наздожене доля, того хто її пролив .
«Передай карту»
Зазвичай гості на великих банкетах сидять один навпроти одного, за довгим столом. Виходить, що у вас є дві команди суперників для дуже простої гри. Для неї вам знадобиться всього лише дві гральні карти. Запропонуйте гостям, взявши карту в рот, без допомоги рук, передати її з одного кінця столу в інший і назад. Сторона, що програла випиває по штрафний.
«Подаруйте сюрприз»
Запрошеним на День народження, видають на початку застілля по аркушу паперу. Гості протягом вечора вирізують ножицями з нього те, що бажали б подарувати іменинникові (це може бути машина, будинок, яхта, грошова купюра, ключ від квартири і т.д.) Ближче до кінця свята, між танцями і солодким столом, за допомогою ниток прикріпіть ці “побажання-подарунки” на мотузку. Винуватець свята з зав’язаними очима і з ножицями в руці повинен зрізати собі подарунок. Якщо ж іменинник ще і вгадає, від кого він, то той хто побажав може виконати будь-яке жартівливе бажання господаря святкового вечора.
Конкурс «Всі разом»
Цей конкурс проводиться з метою, ще раз привітати винуватця свята. На чистому аркуші паперу один з гостей або ведучий, спочатку (зверху) листка, пише фразу, наприклад: «Шановний Іване Івановичу (іменинник), ще раз вітаємо вас! Прийміть від нашої компанії…». Віддає цей аркуш паперу поруч сидить гостю. Він читає те, що написано, трохи нижче вписує свою фразу – побажання і згинає лист так, щоб не було видно перша фраза ведучого (можна заздалегідь покласти на стіл пару скріпок, щоб лист не розкривався). Віддає лист зі своєю відкритою фразою наступному гостю. Цей учасник застілля читає запис, не відкриваючи згорнуту частину листка, приписує побажання від себе. Підвертає аркуш паперу із записом попереднього гостя, і передає далі. Дія повторюється. Таким чином, всі гості за столом будуть учасниками жартівливого поздоровлення з Днем народження (а жартувати потрібно обов’язково). В кінці конкурсу, як тільки всі учасники напишуть послання імениннику, воно зачитується.
Конкурс «Привітання»
Ведучий оголошує веселий музичний конкурс, в якому жінки будуть брати участь в одній групі, чоловіки в інший. За командою ведучого вони будуть виконувати музичне вітання по черзі. (Ведучому потрібно роздати гостям застілля листи з куплетами пісень.) Починають чоловіки, (пісня наприклад така: «Ти мені не даєш, ну ти і даєш, ти мені не даєш спокою…»), потім співають жінки (пісня наприклад: «Пупсік»). Під час співу учасникам потрібно бути креативними. Ведучий вибирає команду переможців на свій розсуд.
Конкурс «Питання про іменинника»
Придумайте забавний веселий діалог про іменинника в формі питань і відповідей. Напишіть їх на окремих аркушах паперу. Розділіть питання і відповіді на 2 стопки, не перемішуючи, покладіть питання в одну скриньку, відповіді – в іншу. Запросіть для участі в конкурсі пару гостей що сидять за столом. Вони розіграють сценку – діалог. (Приклад питання: «Як ти думаєш, скільки нашому імениннику стукнуло?» Приклад відповіді: «Точно не знаю, але чарочку вже випив». Можна підключити до конкурсу всіх учасників дня народження. Для цього розкладіть на столі біля кожного гостя питання без відповідей, а відповіді доручіть читати ведучому. Слідкуйте за тим, щоб аудиторії було весело і цікаво, жартуйте по-доброму, думайте креативно і всіх учасників застілля порадує результат.
Конкурс «Для чого?»
Для цього конкурсу знадобиться три будь-яких поліетиленових пакети, невеликий столик. Ведучий запрошує трьох учасників конкурсу, видає кожному по пакету, і просить по його команді зібрати в них будь-які, не надто великі предмети, які знайдуться в кімнаті. На виконання завдання дається хвилина. Після команди «Стоп» ведучий просить кожного гравця по черзі викласти на столик свої предмети і пояснити гостям для чого вони йому знадобилися. Конкурс можна провести в будь-якій компанії дорослих людей. Але для великої компанії ведучому потрібно буде попросити у гостей дрібні предмети – «реквізити» для конкурсу (наприклад: гребінець, ремінь, помаду, сигарети, брелок і т.д.) і розкласти їх на столику, потім попросити учасників швидко покласти в пакет то, що їм більше сподобається. Після конкурсу поверніть реквізит.
Конкурс «Жартівлива брехня»
Для цього конкурсу потрібно вибрати із числа гостей веселого, позитивного комунікабельного учасника. Він буде «рупором» жартівливій брехні – буде експромтом відповідати на запитання гостей застілля, а гості повинні намагатися вивести його «на чисту воду». Питання можуть стосуватися «винуватця» торжества, гостей, предметів і страв на столі. Конкурс буде проходити у відомому форматі: «детектор брехні – сироватка правди», потрібно буде креативити. По черзі брати участь в конкурсі може будь-який з гостей присутніх на дні народження. Після закінчення видається два призи, один – тому, хто відповідав на питання, інший – за саме жартівливе, веселе або креативне питання. (Наприклад: Питання – «Хто зробив цей салат?» Відповідь – «Я купив його в сусідньому супермаркеті», гостям потрібно спростувати подібну заяву).
Веселий конкурс «Зіпсований телефон»
Ведучий вшановує іменинника і вимовляє приблизну фразу: «Давайте всі разом розповімо « винуватцеві » торжества, який він у житті, розповімо про його успіхи і досягнення». Потім, граючи в «зіпсований телефон», невиразним шепотом передає гостю що сидить поруч жарт – характеристику іменинника. Ця інформація в зміненому вигляді переходить від гостя до гостя, обростає якимись подробицями (імпровізують). Гість, що сидить біля іменинника, оголошує почуте для загальних веселощів. Розмова – жарт можна повторити кілька разів, повідомляючи що-небудь новеньке також невиразно.
Конкурс «Колекція образів»
Іменинник складає в коробку кілька речей зі свого гардероба, і просить покласти в коробку деякі речі гостей, не потрібні за столом (наприклад: рукавички, капелюх, парасолька, шарф і т.д.). Запрошує кілька учасників (два, чотири, шість чоловік – потрібно грати парами), і потрібно буде орієнтуватися на кількість речей в коробці. Учасники по команді за короткий час дістають з коробки предмети гардероба і одягають один одного. Кращий дизайнерський образ заслуговує нагороду
Конкурс за столом «Вгадай»
Ведучий приносить в аудиторію кілька предметів і просить гостей вгадати, що зашифровано в колекції з цих предметів. Яке вони несуть інформаційне навантаження? Гості висувають різні версії, але навряд чи їм вдасться вгадати відразу. Перші букви колекції з предметів складають ім’я іменинника. Наприклад: ім’я – Лев; предмети – лак, ожина, воронка. Ведучий по ходу конкурсу просить активніше пропонувати варіанти, підбадьорює учасників, робить підказки. Приз (колекцію з цих предметів) вручають тому, хто першим запропонує правильну відповідь. Якщо все ж гості вгадають швидко, можна продовжити конкурс, тепер вгадуваним словом для колекції предметів може бути будь-яке блюдо на столі, підготувати другу колекцію потрібно заздалегідь.
Конкурс «Хто спритніший?»
Приготуйте пластиковий стакан і кілька соломинок. Учасник конкурсу бере соломинку в рот, з її допомогою намагається підчепити пластиковий стакан і передати його сусідові. Сусід проробляє аналогічні дії. Приймає стакан соломинкою і передає естафету іншому. Руками брати склянку не можна. Під час конкурсу виникає пожвавлення і веселощі.
Конкурс «Навпаки»
Ведучий пропонує учасникам застілля кілька слів, але вимовляє їх читаючи з кінця в зворотному порядку (наприклад: аклив – вилка, Талас – салат, нанаб – банан і т.д.), повідомляє що всі вони є на столі. Далі пропонує зрозуміти, що зашифровано в цих словах, вгадати предмети, знайти їх. Учасник який знайшов швидше за всіх всі предмети буде переможцем конкурсу.
Конкурс «Кулінарний експерт»
Конкурс проходить за принципом всім знайомої гри в міста, але в якості «міста» учасники будуть вимовляти кулінарні страви. Як з’ясувалося це значно важче. Перший гість вимовляє назву страви, наступний додає свою назву страви, на останню букву слова. Наприклад: «Біфстроганов – Вінегрет – Тефтелі – Ікра і т.д». Гості, розвеселившись, можуть допомагати один одному, якщо пауза затягнеться. Приз вручається експерту в кулінарних назвах.
Конкурс «Розповідь – жарт»
Кожен з гостей для цього конкурсу за столом пропонує по одному слову. Іменинник всі слова записує і складає веселу розповідь – жарт, вплітаючи в текст всі слова. Потім читає (або розповідає) її гостям. Далі можна передати естафету одному з гостей і почати конкурс за столом знову. Перемагає оповідач що склав найсмішніший жарт.
Конкурс «Майстер епітета, майстер компліменту»
Конкурс красивих епітетів, компліментів про справжніх чоловіків і жінок. Гостей застілля умовно ділять на дві групи, в одній чоловіки, в іншій – жінки. Учасників повинно бути порівну, інші гості можуть допомагати будь-якій групі. Суть конкурсу – жінки нагороджують епітетами, компліментами чоловіків, чоловіки – жінок. Виграє та команда, що довше протримається. Намагайтеся робити це весело і гідно.
Конкурс «Найсмішніше нікуди»
Організуйте для гостей прикольний конкурс найсмішніших питань, відповідей на будь-яку тематику. Найбільшому оригіналу вручите приз.
Конкурс «Ми родом з дитинства»
Заздалегідь попросіть гостей, запрошених на день народження, підготувати свої дитячі фотографії, бажано із серії «цікаве фото» або «веселе фото». Під час застілля роздайте фотографії. Гостям потрібно буде зрозуміти хто зображений на знімку. Той, кого вгадали повинен буде розповісти свій улюблений віршик з дитинства або заспівати улюблену пісню.
Веселий конкурс «Смішна реклама»
Застільний конкурс для невеликої компанії, учасники якої під час торжества «одним оком» дивляться телевізор. Рекламу в ньому показують часто. Кількість учасників залежить від кількості роликів на екрані. Під час чергової рекламної паузи провідний відключає звук телевізора. В цей час один з гостей застілля починає, рекламує беззвучний відеоролик за допомогою слів, жестикуляції, дій. Як тільки закінчиться один рекламований сюжет, вступає інший гість. Тут важливо, щоб кожен наступний учасник починав озвучувати рекламу відразу при зміні ролика на екрані. Це буде веселий потішний конкурс, так як ніхто з присутніх не знає скільки хвилин буде тривати відеоряд.
Конкурс «Що за птиця»
Ведучий на стілець, що стоїть спинкою до гостей, садовить учасника конкурсу. Потім на спинку стільця вішає картку, на якій ім’я якої-небудь відомої персони (учасник не повинен бачити імені). Потім ведучий пропонує учаснику вгадати, назва якої птиці написано на картці. Учасник може задавати будь-які питання (наприклад: «У неї великий розмах крил?», «Де живе?і т.д.»). Відповідати на них гості застілля можуть по різному, але озвучувати ім’я персони відразу не потрібно.
Конкурс «Вгадай погоду»
Іменинник називає кілька столиць світу (скільки гостей, стільки столиць). Кожен гість вибирає якусь одну, і повідомляє про те, яка там в даний момент часу погода, грунтуючись на своїх знаннях та інтуїції (похмуро, сніг, вітер, сонячно, дощ, температура повітря і т.д. Іменинник перевіряє ерудицію гостей в інтернеті за допомогою телефону.
Конкурс жестів «Угадай песню»
Ведучий готує список пісень, вносить назву на окремі картки (число карток дорівнює кількості присутніх гостей на святі). Один з гостей застілля вибирає у ведучого якусь одну із запропонованих карток. Читає назву (про себе, що не вголос) і пояснює іншим гостям, за допомогою жестів, що це за пісня. Припущення і здогадки інших учасників з приводу назви пісні він може підтверджувати тільки словами «так», «близько», «щось схоже» або відхилити словом «ні». Після того як пісня вгадана, інший гість знову вибирає картку з назвою пісні і продовжує конкурс. Ведучий присуджує бали гостям за вдалі здогадки. У кого більше балів, той отримує приз.
Конкурс «Що це?»
Ведучий запрошує кілька гостей взяти участь в конкурсі. Всім їм зав’язують очі, перевіряють щоб нічого не було видно. Ведучий бере столовий прилад (вилку або ложку), повідомляє учасникам конкурсу, що у нього в руці. Потім стукає нею по якому-небудь предмету що стоїть на столі, цікавиться «що це за предмет?». Учасники повинні вгадати на слух назву предмета. Тому хто вгадає розв’язують очі і вручають приз, інші продовжують вгадувати. Гості за столом підбадьорюють учасників конкурсу словами «холодно», «гаряче». Конкурс «Сюрприз»
Починаючи цей застільний конкурс ведучий цікавиться у гостей чи знають вони, хто винайшов вилку. Оскільки достовірної інформації про це немає, гості пожвавляться, (напевно згадають Нептуна, королівських осіб, що вперше використовували вилку за столом) будуть говорити про історію виникнення вилки, припускати хто її винайшов. Після обговорення теми ведучий дає одному з гостей чисту вилку. Пропонує вибрати будь-який продукт з страв на столі і наколоти на вилку. Потім пропонує передати вилку з продуктом сусідові, він теж повинен вибрати продукт і наколоти на вилку. Так вилка переходить від гостя до гостя. Ведучий просить учасників конкурсу зробити вміст на вилці не тільки калорійним, але і красивим. Отриманий варіант набору продуктів підносять як сюрприз від гостей імениннику, він повинен його з’їсти.
Конкурс «Вгадай блюдо або предмет»
Одному з гостей зав’язують очі. Дають дві вилки, за допомогою яких він буде визначати або предмет, або блюдо. Учасник конкурсу повинен з’ясувати з чого блюдо складається не пробуючи, якщо це предмет – то який він, і розповісти про це гостям. Учасник має право ставити запитання гостям, але відповідати можна тільки односкладово «так», «ні», «близько». Конкурс «Дізнайся по голосу»
Цікава розвага для всіх гостей, що прийшли в гості. Ведучий пропонує з’ясувати, чи добре іменинник знає своїх гостей. Іменинника повертають спиною до гостей. Гості вимовляють його ім’я по черзі, хтось із них змінює свій голос.
Конкурс «Пропозиція»
Ведучий або іменинник розкладають близько тарілок призначених для гостей картки з кумедними пропозиціями, можна покласти їх в конверт. В ході вечірки в різний час просить учасників розкрити конверт і виконати те, що написано на картці. Написані можуть бути різні пропозиції, наприклад: характерно (в образі підлеслого кота) помурликати близько іменинника; вимовити веселий тост; пожартувати; розповісти анекдот; голосно прокукарікати; заспівати і т.д.
Конкурс «нісенітниць»
Підготувати питання і відповіді, надрукувати їх на картках. Питання роздати гостям за столом праворуч. Відповіді потрібно перемішати і роздати гостям за столом зліва. Гості сидять навпроти один одного читають, кожен зі своєї картки, питання, потім відповідь. Безглузді поєднання, випадкові нестиковки порадують публіку.
Конкурс «Говорун»
Беруть участь двоє або кілька осіб. Ведучий підбирає тему, наприклад, одному «Магазин», другого – «Ремонт». За командою ведучого учасники намагаються якомога повніше весело і креативно висвітлити свою тему, розповісти не збиваючись і не зупиняючись. Розповідати будуть одночасно. Тому учаснику, який не втратить нитку своєї розповіді, вручається приз.
Конкурс «Невеликий концерт»
Підготуйте картки з рядками пісенних куплетів, приспівів. Розріжте картки на дві частини, в одній – перша частина куплета або приспіву, в іншій – друга. Перемішайте, переплутайте картки. Розділіть гостей на дві або кілька команд. Роздайте картки всім гостям застілля. Гості повинні відшукати один одного, тобто скласти куплет пісні або приспіву і заспівати його спільно.
Конкурс «Чому»
Ведучий приносить кілька порожніх карток, ручки і пропонує різним гостям застілля вписати в отриману картку будь-який предмет. Коли гості впораються із завданням, збирає картки і просить (окремо кожного) розповісти, жартівливо імпровізуючи, чому вони хотіли подарувати іменинникові подарунок – предмет, який вони написали.
Конкурс «Не заважай!»
Підберіть пісню, запитавши у гостей яку пісню вони добре знають. Виберіть з гостей двох учасників, обидва будуть співати цю пісню, але другий учасник запізнюючись, вступає і починає співати на кілька секунд пізніше першого і голосніше. Тим самим збиває першого з мелодії і слів. Нагородите того, хто доспіває до кінця. Повторіть конкурс з іншими учасниками.
Конкурс «Дістань яблуко»
Ведучий приносить 2 глибокі, прозорі, великі миски з водою. У кожній мисці плаває яблуко. Ведучий запрошує 2-х учасників. Їм потрібно буде без допомоги рук витягнути яблуко з миски, яке весь час вислизає. Виграє більш щасливий.
Конкурс «Смішне фото»
Ведучий просить учасників застілля дістати смартфони (телефони). Кожному потрібно буде знайти в папці свого смартфона найсмішнішу або найвеселішу фотографію і показати її іншим гостям. Переможця визначають загальним голосуванням.
Конкурс «Веселий оповідач»
Ведучий цікавиться у гостей, хто знає анекдоти про овочі, вибирає з тих, що відгукнулися 2-х учасників (краще чоловіків, з ними конкурс пройде веселіше). Підводить їх до столу, де стоять два підноси, на яких набори для миття рук, набори продуктів для салату, заправка, зелень, обробні дошки, набори для нарізки овочів, посуд. Учасники повинні зробити салат за певний час, розповідаючи по черзі анекдоти про овочі. Гості вибирають найвеселішого оповідача.
Конкурс «Квітка»
Запрошується 7 учасників. Ведучий приносить велику паперову квітку (зробіть самі), на пелюстках якої на зворотному боці написано завдання (наприклад: розкажи жарт, пострибай коником, пробіжи як курка і т.д.). Учасники відривають по пелюстці і виконують смішні завдання.
Конкурс «Крилата фраза»
Ведучий запрошує знавців комедійних фільмів. Участь беруть двоє гостей. Ведучий обом говорить назви комедій. Їм потрібно повідомити будь-якого актора / актрису що брали в ньому участь і нагадати смішну крилату фразу героя. Для загальних веселощів гості можуть допомагати учасникам.
Конкурс «Заспіваю тобі»
Іменинникові одягають навушники для того, щоб він не міг почути, що буде відбуватися. Можна неголосно включити музику (вона буде збивати з потрібної мелодії). Гостям роздають картки з питаннями. Ведучий пропонує гостям застілля по черзі задавати питання «винуватцеві» торжества. Відповідаючи на них, він співатиме куплет пісні з картки, запропонованої ведучим. Підібрати цікаві варіанти питань і куплетів пісень потрібно заздалегідь. Запишіть те й інше на картки, питання роздайте гостям, картки з куплетами у ведучого. Іменинник під час співу може імпровізувати – так буде смішніше (може допомагати собі жестами, танцювати.). Питання придумайте самі, наприклад: «Як (ім’я іменинника) відноситься до жінок?», «Що тобі (ім’я іменинника) хочеться зробити для цієї гості? ” і т.д.
Конкурс «Компліменти»
Ведучий починає конкурс компліментів для іменинника, вибираючи учасника з числа гостей. Гостей вибирає рандомно. Після того як буде винесено перший комплімент, передає слово іншому. Хто затрудняється відповісти – вибуває. Приз дістається учаснику застілля за найкрасивіший комплімент чи тому хто вимовив їх найбільше.
Конкурс «Вгадай місце»
Учасника саджають на стілець, що стоїть спинкою до гостей за столом. Ведучий вішає на спинку стільця табличку, на якій написано – «SPA-салон», «ЖЕК», «кабінет директора», чи щось інше. Гості задають навідні каверзні питання учасниці не розкриваючи назви на табличці, наприклад: «Навіщо ви ходите туди?» або «Що берете з собою?» і т.д. Хто сидить на стільці підшукує відповіді, намагаючись зрозуміти, де він знаходиться, задає зустрічні питання. Коли вгадає, вручите приз.