Насамперед треба зрозуміти, чи можливо впоратися з тривожністю самостійно.
Умовне фото/ Ron Lach
За даними МОЗ, понад 70% українців мають високий рівень тривожності. Невролог медичного центру «Дельта Мед» Мирослав Боженко під час ток-шоу «Консиліум», яке запустило Tvoemisto.tv, пояснив, у якому випадку потрібно звертатися до лікаря і до якого саме.
За його словами, насамперед треба зрозуміти, чи можливо впоратися з тривожністю самостійно. Якщо ні, то треба звернутися до спеціалістів, переважно психіатрів.
«Ми, неврологи, часто слугуємо першою ланкою до того, як людина потрапляє до психіатра, бо нас менше бояться. Такі діагнози, як генералізований тривожний розлад чи інші, які зараз часто бачимо в клінічній практиці, відповідають психіатричній патології», – повідомив лікар.
Він зазначив, що до психотерапевтів українці повинні звертатися частіше, не боятися їх.
Читайте також: Чому біль – це не завжди погано
Зокрема, з тривогою та депресією може бути пов'язаний біль голови. Мирослав Боженко радить не шукати пояснення причин болю і лікування в інтернеті, а йти до спеціаліста:
«Лікар має певний фундамент, він вчився шість років в університеті, зокрема в інтернатурі, він вчиться усе життя, тож бачить картину ширше. Та деколи й лікарі можуть не зовсім правильно пояснити людині, що з нею не так. Важливо знайти компетентного спеціаліста, який зміг би поставити правильний діагноз».
За словами ортопеда-травматолога Юрія Синюка, у нашій країні немає чіткого алгоритму визначення, до кого звернутися, якщо непокоїть біль.
«Для цього є сімейний лікар, який під час попереднього огляду і визначення певних клінічних проб може скерувати пацієнта до того лікаря, який надасть високоспеціалізовану допомогу», – пояснює він.
Детальніше про те, до якого лікаря йти при тривалих болях, чому наш мозок може подавати сигнали про біль, якщо для цього немає фізичних причин, що робити, якщо лікар не може поставити діагноз чи знайти правильне лікування, Tvoemisto.tv з’ясовувало разом зі спеціалістами у новому випуску медичної програми «Консиліум». Детальніше – за посиланням.