Фото Nadra.info У 2023 р. «Центр «Сонячне ремесло» видобув біля 11,62 тонн бурштину
Компанію ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», яке у минулому році видобуло найбільше бурштину-сирцю з-поміж приватних надрокористувачів України, купує громадянин Китаю Рен Йонгпенг. Про це написало видання Nadra.info.
Як повідомляється, з вівторка, 5 листопада 2024 р., українська компанія Рена Йонгпенга – ТОВ «Люмос Плюс» – стала одноосібним учасником «Центр «Сонячне ремесло». Трьома днями раніше, 2 листопада, Центр очолив директор «Люмос Плюс» Федір Горбань.
Попередніми власниками «Центр «Сонячне ремесло» були ТОВ «Конкорд Консалтинг» засновника Concorde Capital Ігоря Мазепи (58%), Юрій Благодир (32%, керівник у 2021-24 рр.) та Галина Симха (10%).
На момент підготовки новини згідно даним сервісу Опендата Мазепа та Благодир в держреєстрі ще значились бенефіціарами Центру.
Сьогодні, 6 листопада, у бурштиновидобувній компанії зі схожою назвою «Сонячне Ремесло» (TM AmberTrade), яка належить Мазепі, Благодиру та громадянину Китаю Ванг Чжикаю, підтвердили входження нового акціонера в Центр. Щоправда нового власника не назвали.
«ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» повідомляє про стратегічні зміни у структурі власності: новий акціонер з іноземним капіталом приєднався до компанії, відкриваючи перспективи для подальшого розвитку бурштинового родовища у смт. Володимирець Вараського району Рівненської області. Попередня команда управлінців та акціонерів завершують свою роботу, передаючи проєкт до рук нового акціонера», – йдеться в заяві «Сонячне Ремесло».
ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» засновано у 2007 р. Статутний капітал 1 млн грн. Компанія видобуває бурштин на родовищі «Володимирець Східний» в Рівненській обл. (спецдозвіл № 5021, дійсний до 2029 р.). В 2023 р. видобула біля 11,62 тонн бурштину, поступившись лише КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради (біля 14,67 тонн).
ТОВ «Люмос Плюс» засновано у вересні 2024 р. Статутний капітал 1 тис. грн. Власник Рен Йонгпенг (Китай, провінція Шеньсі). Спецдозволи на користування надрами відсутні.
За інформацією Nadra.info, наприкінці жовтня 2024 року Ігор Мазепа та засновник групи «Галнафтогаз» Віталій Антонов стали власниками ПрАТ «Жежелівський кар’єр» (видобуває граніт на однойменному родовищі у Вінницькій обл.) через кіпрську компанію Overin Limited.
Попереднім бенефіціаром «Жежелівського кар’єру», з грудня 2021 р., був зареєстрований у Туреччині громадянин Німеччини Флоріан Гут.
Як пише видання, вважається, що Гут міг виконувати роль номінального власника, купивши «Жежелівський кар’єр» в австрійської компанії STRABAG SE через кіпрську компанію Самста Лімітед (SАМSТА LІМІТЕD) за гроші Віталія Антонова. Водночас акції ПрАТ «Жежелівський карʼєр» були у переліку активів, які Міністерство юстиції України просило Вищий антикорупційний суд стягнути в дохід держави на тлі звʼязків із підсанкційним росіянином Олегом Дерипаскою (співвласником STRABAG SE). Перша інстанція ВАКС конфіскувала компанію, але у 2023 році апеляційна палата – скасувала конфіскацію.
Разом із ПрАТ «Жежелівський кар’єр», Флоріан Гут купив у STRABAG SE і ПрАТ «Хустський кар’єр» (андезит, Закарпатська обл.). Це підприємство також було в рішенні про санкційну конфіскацію активів Дерипаски, скасованому апеляційною палатою ВАКС.
Як перевірив Hubs.ua, згідно сервісу Опендата, в держреєстрі з’явився запис про те, що в ПрАТ «Хустський кар’єр» акціонером з часткою 100% стала загадана кіпрська компанія Overin Limited. Але бенефіціаром поки вказаний Флоріан Гут. Також одночасно залишається запис про володіння 100% часткою кар’єру кіпрською SАМSТА LІМІТЕD.
На момент підготовки новини заяв Ігоря Мазепи та Віталія Антонова про придбання «Хустського кар’єру» та «Жежелівського кар’єру» у публічному просторі не знайдено.
Як писало Nadra.info, до травня-червня 2022 р. кіпрську компанію Overin Limited контролював громадянин рф Іван Шестак – з 2020 р. він був вказаний єдиним бенефіціарним власником українських товариств.
За даними видання, у видобувній сфері Ігор Мазепа та Віталій Антонов також спільно контролюють ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» (КРЦ, видобуває вапняк і глину) та ТОВ «Рибальський кар’єр» (мігматит, Дніпропетровська обл.). В 2021-2022 рр.. власником обох підприємств також значився Іван Шестак.
Крім цього, у 2024 р. інша компанія Мазепи та Антонова ТОВ «Марʼянівський карʼєр» («дочка» КРЦ, міноритарний учасник Наталія Куркова) з аукціону купила спецдозвіл на видобування вапняків Марʼянського родовища (Дніпропетровська обл.).
Разом з іншими партнерами Іваном Олійником та Олегом Ведмедем Ігор Мазепа також володіє ТОВ «Навігатор Майницьке» (через ТОВ «Села Енерджи»), яке користується газонафтовою площею Майницька у Львівській обл.
Теги: бізнес, бурштин, видобувна галузь, Віталій Антонов, Держгеонадра, Ігор Мазепа, Надра, спецдозволи