Заміна шин – один з найважливіших етапів підготовки автомобіля до зимового сезону. Обрати для свого транспорту бюджетну, але якісну гуму – нелегко. В особливості для водіїв, які вперше куплятимуть вживані фірмові шини. Фахівці дали декілька порад, як правильно обрати комплект, який прослугує автівці протягом тривалого часу. Детальніше про це розповість “Дніпро Оперативний”.
Експерти зауважують, що купівля саме брендових шин, навіть якщо вони вживані, є правильним рішенням. Зазвичай вони зберігають свою преміальну якість навіть після певного пробігу.
Глибина протектора
При покупці шин автомобілістам можна звертати увагу на глибину протектора. Існують як бюджетні варіанти (4-5 мм), так і горішній сегмент (6-7,5). Кожна з цих груп має свої сильні сторони та мають прослужити довгий час.
Важливо те, що купувати вживані шини з протектором глибиною менше 4 мм не варто. Як пояснили фахівці, чим більше стерта зимова шина, тим гірше вона працює у зимовий період, в особливості – в ожеледь.
Пошкодження шин
Після визначення цінового сегменту, рекомендується звернути увагу на стан гуми. Основна вада, наявність якої свідчить про те, що шину купувати не варто, – мікротріщини на поверхні. Також необхідно “пом’яти” пальцями шашки протектора. Якщо він м’який – гума якісна.
Також експерти зазначають, що дрібні подряпини на протекторі та боковинах не є серйозною проблемою, але за можливості все ж таки варто обрати кращі зразки шин.
Вади каркасу можна визначити за наявністю деформованих зон, таких, як опуклості чи хвилі. Дивитися в першу чергу варто на боковини. Усередину шини також можна подивитися, іноді там можна виявити сліди ремонту. Якщо в шині ліквідували великі порізи, вона не придатна до використання.
Дотримуючись вищезазначених правил при покупці вживаних шин, водій зможе уберегти себе від недобросовісних продавців та придбати якісні шини за доступною ціною.
Нагадаємо, раніше ми писали, які додаткові можливості отримали водії легковиків. Також ми давали поради, як підготувати своє авто до зими.