11 жовтня 2024, 23:06
Від початку 2024 року держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю.
Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, пише Урядовий портал.
«Ми працюємо над тим, щоб люди з інвалідністю, зокрема ті, хто отримав її через війну, мали більше можливостей на ринку праці та могли реалізувати свій потенціал. Для того, щоб допомогти роботодавцям усунути бар’єри на робочому місці, ми запропонували компенсувати витрати на придбання спеціальних меблів, обладнання та допоміжних пристроїв для людей з інвалідністю. Робоче середовище повинно бути комфортним та безпечним для кожного. Від початку цього року понад 1000 підприємців отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 1200 осіб з інвалідністю. Загальна сума компенсацій склала 77 млн грн», — зазначила Тетяна Бережна.
Компенсації отримали підприємці з усіх регіонів України. Найбільше таких роботодавців у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській та Волинській областях. Серед працівників, для яких облаштовано робочі місця, є бухгалтери, вчителі, інженери з охорони праці, адміністратори, менеджери, водії, слюсарі та інші спеціалісти.
Роботодавці придбали спеціалізовані меблі та фурнітуру для людей із проблемами спини, функціональні крісла з регулюванням висоти та спинки, комп’ютери з захистом для зору, спеціалізовані лампи для слабозорих, засоби зв’язку та пристрої для людей з вадами слуху, а також спецодяг.
Нагадаємо, що у серпні 2023 року уряд запровадив програму компенсацій витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Компенсація може складати до 106,5 тис. грн для людей з інвалідністю І групи і до 71 тис. грн для осіб ІІ групи.
Щоб отримати компенсацію, роботодавець повинен подати заяву протягом 90 днів з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю. Це можна зробити через портал “Дія” або звернувшись до регіонального центру зайнятості. Розгляд заяви триває до 10 робочих днів, після чого, у разі позитивного рішення, кошти надходять на рахунок роботодавця протягом 5 днів.
Ця програма є частиною флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», що реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.