На правах реклами
Реєстрація благодійної організації – задача не з простих. Окрім надання переліку необхідних документів, зокрема витягу з реєстру неприбуткових організацій, статуту та договорів у сфері благодійності, подібні організації також повинні дотримуватись певних правил.
Самостійне обслуговування благодійного фонду, особливо розв’язання юридичних питань, може викликати багато складнощів. Так, ви можете зіштовхнутись з такими проблемами:
- Документальне підтвердження наданої допомоги. Будь-яка допомога, яку отримуватиме ваш фонд, повинна бути підтверджена, наприклад за допомогою акту приймання-передачі чи певного договору. Тут не обійтись без юриста, який допоможе розробити шаблони документів.
- Дотримання правила 80/20. Адміністративні витрати благодійного фонду повинні складати не більше 20% доходу організації. Але завдяки грамотному аудиту юриста та бухгалтера можна їх знизити.
- Здійснення діяльності згідно з законом. Благодійна організація повинна діяти лише в межах сфер діяльності, встановлених Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Невідповідність сфер діяльності, зазначених у статуті, із зазначеними у законі матиме серйозні наслідки.
Врахуйте, що це лише найпоширеніші проблеми, з якими потенційно може зіштовхнутись благодійна організація в процесі своєї роботи. Аби уникнути проблем та полегшити собі роботу, радимо звернутись до компаній, які забезпечують юридичний супровід благодійних організацій.
Комплексна юридична допомога від DEXTRA LAW
DEXTRA LAW — юридична компанія, яка знаходиться в Києві та об’єднує професійних юристів та адвокатів. В рамках юридичного супроводу благодійних організацій Dextra Law забезпечує:
Юристи компанії детально стежать за нововведенням у сфері регулюванні благодійності, тож з DEXTRA LAW ваша благодійна організація в надійних руках.
Теги: бізнес, благодійність, допомога, юридична допомога